Vyberte rok:
Aktuálně vybraný rok je 2008.

Celý první měsíc roku 2008 pokračovala výstava, kterou jsme připravili k 15. výročí naší činnosti. Výstavu navštívilo za dobu trvání okolo 150 návštěvníků, včetně našich kamarádů z některých okolních sborů. Také v kasičce na dobrovolné vstupné jsme nakonec objevili nějaké korunky, kterými vylepšíme náš rozpočet.

Tak jako vloni nám zima vůbec nepřála, proto jsme se scházeli většinou na Obecním úřadě. Během ledna a února jsme plnili odznaky odborností. Odznak velitele získali Barbora a Marek Térovi; strojníka Eliška Urbanová, Martin Řehák, Tereza Térová; preventistu Filip Kaplan a Eliška Dvořáková; kronikáře Barbora Ficbauerová. Připravovali jsme také se na tradiční uzlovky do Stolína a Radvanic. V obou soutěžích jsme se bohužel umístili až ve středu startovních listin. Protože veškeré výsledky, kterých jsme dosáhli v soutěžích družstev i jednotlivců naleznete v sekci soutěže, nebudu je již dále popisovat.

V březnu jsme mimo malování obrázků do soutěže PO očima dětí navštívili také bazén v Trutnově. Dubnové počasí nám již umožnilo přípravu na Memoriál Ivany Valnohové. Byl to premiérový závod nového seriálu Přeborník v šedesátkování okresu Trutnov v běhu na 60m překážek, který vyhlásila OORM Trutnov. Nejen v tomto závodě ale celém seriálu se našim členům velice dařilo. Třetí květnovou sobotu jsme uspořádali již 15. ročník soutěže O pohár starosty obce Hajnice, kterého se zúčastnilo celkem 23 družstev. Okresní kolo ve Dvoře Králové proběhlo na přelomu května a června. Na medailovou pozici dosáhlo pouze mladší družstvo, starší v kombinované sestavě skončilo 6. Náš vedoucí a instruktoři Martin Linhart a Jan Ficbauer pracovali také celý týden v technické četě na mistrovství ČR Plamen a Dorost v Trutnově. V průběhu prázdnin a začátku září jsme se zúčastnili pohárových soutěží v Hřibojedech, Stolíně, Libňatově a šedesátkování v Pískové Lhotě. V Pískovce jsme se přesvědčili, že máme závodníky schopné se dobře umístit i mimo náš okres.

Do zahajovacího závodu nového ročníku Plamen 2008-2009 v Libňatově jsme postavili dvě mladší hlídky a jednu starší. V obou kategoriích jsme si umístěním mezi prvními pěti hlídkami připravili dobrou pozici pro jarní část. Říjen jsme věnovali montáži nového povrchu na kladiny drobným opravám, nátěrům a zazimování překážek a vybavení. Poslední soutěží, kterou jsme absolvovali, bylo Halové mistrovství Podzvičinska v Lázních Bělohrad. Na této soutěži si odbyla svoji soutěžní premiéru naše nová posila Alžběta Kratochvílová ze Dvora Králové.

Posledními nováčky v našich řadách jsou Adéla Hebelková a Jakub Pracný, oba v přípravce.

Prosinec jsme již strávili celý v teple při hrách, soutěžích a přípravě na novou sezonu. Poslední schůzka v roce 2008 byla již tradičně v duchu Vánoc s písničkami, básničkami a hudebními vystoupeními jednotlivých členů, koledou, dárky pod stromečkem, přípitkem a přáním všeho dobrého v roce 2009.