Exkurze na letiště Praha Ruzyně

Napsal Jarda, 24. dubna 2011 v 13:56. foto

V sobotu 19.března uspořádal náš kolektiv zájezd na letiště Praha Ruzyně. Pozvali jsme naše rodiče, sourozence a zbylá volná místa zaplnili naši kamarádi z SDH Mostek. Exkurzi jsme zahájili krátkým výkladem o historii letiště. Potom už následovala bezpečnostní kontrola a nástup do autobusu který nás vozil po prostorách letiště. Nejvíce jsme se těšili na návštěvu letištních hasičů, u kterých jsme měli domluvenou prodlouženou prohlídku techniky, vybavení a zázemí stanice. Hasiči nám ukázali používanou techniku, ze které nás asi nejvíce zaujal nový leištní speciál Rosenbauer Panter. Ukázali nám všechny možnosti zásahu tohoto speciálu, včetně prorážecího hasícího trnu. Na závěr ukázky nás po skupinkách v tomto speciálu i svezli a měli jsme možnost vidět ovládání tohoto stroje které zvládne jeden člen osádky. Prohlédli jsme si také Centrum fyzické zátěže, posilovnu a protiplynový cvičný polygon, který někteří z nás celý prolezli. Potom jsme opět autobusem absolvovali celkovou prohlídku zázemí letiště s odborným výkladem. Cestou domů nás ještě čekala zastávka na oběd. Navečer jsme spokojení a plní nových zážitků dorazili domů. Bezpečnou dopravu nám zajistil pan Horný.