Vyberte rok:
Aktuálně vybraný rok je 2003.

Rok 2003 jsme zahájili stejně jako roky minulé, aniž bychom tušili, jak velice úspěšný bude. Leden a únor jsme využili k zimním radovánkám. V březnu byli oba vedoucí nemocní, tak se nám bohužel zkomplikovala příprava. Během dubna jsme však vše potřebné dohnali, včetně zkoušek odborností. V květnu jsme jako každý rok pomáhali s přípravou Hajnického poháru, který změnil datum konání. Do soutěže jsme postavili 1 starší a 2 mladší družstva. V soutěži jednotlivců obsadili mezi mladšími chlapci Martin Linhart 1. místo, mezi staršími Lukáš Borůvka 1. a Roman Chromý 2. místo. Potom ji následovalo okresní kolo PLAMEN v Havlovicích a Úpici. Soutěž jsme v kategorii starších vyhráli, mladší družstvo obsadilo 3. místo. V jednotlivcích obsadili chlapci: Petr Novák 1., Roman Chromý 2., Jan Novák 5., Lukáš Borůvka 12. a Jakub Lár 14. místo. Mladší družstvo dostalo volno a starší díky podpoře vedení škol mohli jako minulý rok využít celý týden k přípravě na kolo oblastní do Dobrušky. Po problémech se zajištěním řidiče s námi nakonec jel pan Pavel Borůvka z SDH Libňatov. Možná i jeho podpora a rady pomohly k našemu přesvědčivému vítězství a historickému postupu na MČR PLAMEN do Ostravy. Vrátili jsme tak loňskou porážku Chlumci n. Cidlinou. Na plánované 3 dny s námi opět jel p. Pavel Borůvka z Libňatova, protože z našeho sboru se nenašel žádný ochotný řidič. Po příjezdu a prezenci jsme pomalu obhlíželi soupeře a stadion NH Ostrava, kde se mistrovství mělo konat. Odpoledne proběhl ZPV, který byl pro některé kolektivy i favorizované docela pohromou. Naši 2. hlídku postihla diskvalifikace také, naštěstí 1. hlídka vybojovala 3. místo. 27. června ráno proběhl slavnostní nástup a zahájení, potom se již soutěž rozjela naplno. Štafeta CTIF 3. místo, útok CTIF 6. místo, odpoledne štafeta 4x60m 1. místo a štafeta dvojic 2. místo. Navečer proběhla ještě soutěž jednotlivců. V kategorii chlapců skončili: Roman Chromý 5., Jindra Kajzr 16., Luboš Souček 19., Jan Novák 21. Petr Novák a Standa Řehák bohužel své slibné pokusy měli neplatné. V děvčatech obsadila Iveta Řeháková 7. místo. Čekal nás klidný večer, na rozdíl od některých družstev, která měla problémy na technické přejímce materiálu pro závěrečný požární útok. Mohli jsme být v klidu i podle výsledků, protože pokud totálně nezkazíme PÚ, tak bychom mohli skončit „na bedně“. V sobotu při PÚ nás z tribun povzbuzovali i dorostenky z Radvanic a dorostenci z Mezilesí, kteří se do Ostravy probojovali také. Po čtvrtém místě v útoku jsme ji mohli zapnout mobily a oznámit domů tu krásnou novinu, že jsme mistři České republiky v soutěži PLAMEN 2002-2003. Čekalo nás ještě slavnostní vyhlášení výsledků, zakončení a cesta domů. Z velice pěkného mistrovství jsme si odvezli krásné zážitky. Doma nám spoluobčané a starosta obce připravili krásné přivítání. Starosta pan Petr Červený nás pozval na slavnostní setkání s představiteli obce, okresu a kraje spojené s obědem, které se uskutečnilo 30. srpna. Na setkání každý člen mistrovského družstva včetně vedoucího, trenéra a doprovodu dostal od obce Hajnice hodinky s věnováním, od OSH Čestné uznání, dort a vedoucí s trenérem medaile. Dostali jsme také upomínkové dárky od našich sponzorů. O tomto úspěchu našeho družstva psaly Hasičské noviny, Krkonošské noviny a další tisk. Do konce sezóny nás čekalo ještě několik ukázek činnosti MH, ZPV v Libňatově a soustředění na Liščím vrchu. Podzimní zahajovací ZPV se uskutečnilo u nás v Hajnici, kde jsme úspěšně vykročili k obhajobě v obou kategoriích. O tento mimořádný úspěch se zasloužili tito členové: Lukáš Borůvka, Tereza Borůvková, Roman Chromý, Jakub Lár, Jindřich Kajzr, Jan Novák, Petr Novák, Robin Novák, Iveta Řeháková, Stanislav Řehák, Luboš Souček a Marek Voženílek. Veleúspěšný rok jsme uzavřeli tradiční vánoční nadílkou.